Ana Sayfa / Güncel / Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Yazlık Ev Dekorasyon Fikirleri

Yoğun bir çalışma hayatına sahip insanların, şehrin kasvetli ve stresli ortamından uzaklaşmak için gittikleri yerde bir yazlık ev ihtiyacı zuhur eder. Rahatlamak ve huzur bulmak için şehirden uzaklaştıkları bu mekanında farklı dekorasyonlara sahip olması gerekmektedir. Bu dekorasyonda dikkat edilmesi gereken bazı önemli faktörler vardır. Şehirden uzak doğa ile iç içe olan bir evde şehirde kullanılan malzemelerin kullanılması bu ev için bir ironi oluşturur. O yüzden evin bulunduğu tabiata uygun malzemelerin seçilmesi gerekmektedir. Eğer bu evde huzur bulmak rahatlamak ve kafanızı dinlemek amaçlanıyor ise bu evin dekorasyonu sizin zevklerinize uygun bir tasarımı olmalıdır. Yazlık ev dekorasyon fikirleri yazımızla birlikte derlediğimiz galeriyi gelin hep birlikte inceleyelim.

Her detayında karşımıza çıkan beyaz renk insanın içine huzur vermenin yanı sıra sadeliği de ön plana çıkarmaktadır. Yazın evimizin penceresinden içeri giren her bir güneş ışığını bu mekanda rahatlıkla hissetmek mümkündür. Evin her yüzeyini saran pencereler yazın cıvıl cıvıl coşku ve neşesini evimizin içine taşımaktadır.

Muhteşem bir manzaraya açılan kocaman bir pencereden görünen manzara eşliğinde huzuru yakalamak bu kadar zor olmasa gerek. Bu manzarayı destekleyen güzel bir dekorasyon ile estetik bir tasarım yapmak gerekir. Bu örnekte de olduğu gibi hem malzemesi ile hem modern mobilyalar ile birlikte ortaya güzel bir tasarım konulmuştur. Sıradanlıktan uzak olan bu tasarım kafanızı dinlemek için geldiğiniz bu evde huzur bulacaksınızdır.

Doğadan izler taşıyan bu dekorasyon da şömine gibi bir detay hem yazlık hem kışlık bir kullanıma ortam sağlamaktadır. Bir ağaçtan elde edilmiş olan kütük hem sehpa hem de dekoratif bir öğe olarak karşımıza çıkmaktadır. Büyük bir veranda ya açılan gösterişli bir kapı ile doğa ile iç içe bir hayat sizi beklemektedir. Yazın aileniz ile birlikte huzurlu bir şekilde vakit geçirebileceğiniz ev bu olsa gerek.

Bu evde dikkat çeken ilk şey tavan yüksekliğidir. Geniş ve ferah bir ortam algısı oluşturmuştur. Yazın her detayını bu evde rahatlıkla hissedebiliriz. Yeme alanı, oturma alanı ve şöminesi ile karşımıza çıkmaktadır.

Yazlık Ev Dekorasyon Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

İskandinav tarzı dekorasyon nedir?

İskandinav tarzı dekorasyon başlı başına bir dekorasyon akımı, sonradan ortaya çıkan ama günümüzde tüm dünyaya yayılmış bu dekorasyon tarzını gelin biraz yakından inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir