Ana Sayfa / Yatak Odası / Yatak Odası Dekorasyonu
yatak odası

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası evimizin görünmeyen yüzüdür. 2020 Yatak odası dekorasyonu yazımızda bence bir mimar olarak görsellikten daha çok rahatlık ön planda olmalı buna ilave olarak da kullanışlı bir tasarıma sahip olmalıdır.

Çok dikkat edilmese de yatak odası güne başladığımız ilk yerdir. Rahat rahat uyuduğumuz fizyolojik bir rahatsızlık vermeyen yatak güne en güzel şekilde başlamamızı ve gün içindeki verimimizi artırır. O yüzden yatak seçiminde son teknolojik sistem ile üretilmiş yataklar her vücut tipine ve uyuma şekline göre şekil alabilen yataklar seçmeniz daha doğru olacaktır.

Mobilya seçiminde ise odanızın büyüklüğünü göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız. Yatak odasında bir dekorasyon yapacak iseniz mobilya seçiminde daha uygun boyutlar seçilmelidir. Rahat bir sirkülasyon alanı oluşturmak gerekir. Hareket alanı kısıtlı olursa rahat bir şekilde yaşayacağınız mekan yaşanmaz bir hal alacaktır.

Bir giyinme odanız yok ise mobilya seçimi ve yerleşimi çok daha büyük bir öneme sahip hale geliyor. öncelikli olarak hareket alanlarını belirleyip yatağı konumlandırmak gerekir. Sonrasında fonksiyonel hem kapaklı hem çekmeceli mobilyalar tercih edilmelidir. Belli bir yüzeye yaslanmış mobilyalar da parçalanabilir ve dönüştürülebilir olmalıdır.

Aydınlatma olarak hem sade hem de modern bir sarkıt aydınlatma tasarıma uygun ve modern bir hava katacaktır. Aynı zamanda yatağın yaslanmış  olduğu duvarda 2 tane duvar apliği sarkıt aydınlatma ile uyumlu olması modern bir hava katacaktır. Odanızın doğal ışık açısından sorun yok ise farklı duvarlarda farklı renkler kullanmak yatak odasının ambiansını kesinlikle etkileyecektir.

Eğer konum olarak yatak odanız köşede kalıyor ise iki taraflı pencere ile aydınlatılıyor ise doğal ışık konusunda sorun yaşamıyorsunuzdur. Ama ortada planlanmış bir oda ise doğal ışık büyük bir sorun yaratacaktır. Bu yüzden yukarıda bahsettiğimiz gibi aydınlatma çok önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Seçtiğiniz aydınlatmalar ve aplikler dekorasyonunuza bir katkı sağlayacaktır.

Umarım faydalı olabilmişizdir. Kolay gelsin…

Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

2020 Yatak odası dekorasyonu

2020 Yatak odası dekorasyonu yazımız da modern ve dekoratif bir yatak odası nasıl olmalı gibi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir