Ana Sayfa / Kendin Yap / TV ünitesi kendin yap
KENDİN YAP TV UNİTESİ

TV ünitesi kendin yap

TV ünitesi kendin yap başlığımızda siz değerli okurlarımıza hiç para harcamadan oldukça ekonomik ve estetik bir şekilde TV ünitesi nasıl bunu anlatacağız….

Tv ünitesi kendin yap için gerekli malzemeler

-4 Adet palet

-Çivi veya vida ( Birleştirmek için )

-Su bazlı boya

-Vernik

Malzemeleri kendinize göre revize edebilirsiniz. Malzemelerimiz hazırsa başlayalım….. Paletlerimizi birleştirdikten sonra boyama ve vernikleme zor olabileceği için önce paletlerimizi kullanılabilir hale getirelim. TV ünitemize kitaplık yapmak için yine paletlerden çıkardığınız ahşaplarıda hazırlamalıyız. Paletlerimizin çapaklarını zımparalama yöntemiyle alabiliriz, alternatif yöntemler kullanabilirsiniz , daha sonra paletlerimizi su bazlı boya kullanarak dilediğiniz bir renge boyayabilirsiniz.

Boyama işlemini tamamladıktan sonra paletlerimizi kuruması için bırakabiliriz. Kuruduktan sonra daha parlak bir görünüm alması için vernikleme yapamamız gerekiyor. Vernikleme işlemini tamamladıktan sonra paletlerimizi montajlama aşamasına geçebiliriz. Öncelikli olarak kitaplık kısmını yapmak daha mantıklı olacaktır. Kitaplık kısmını mantojladıktan sonra büyük parçaları birleşmek kalıyor geriye bu işlemi tek başımıza yapamayız eşimizden veya dostumuzdan bu konuda yardım alabiliriz. Bütün bu işlemleri sırasıyla yaptığımıza göre kendin yap tv ünitemiz hazır ve kullanılabilir duruma gelmiştir. Resimde gördüğünüzün aynısını yapmak zorunda değilsiniz kitaplık kısmını asimetrik bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Dekoratif ürünlerimizi sergileyeciğimiz özel bir raf koyabiliriz belki bunlar tamamen size kalmış kararlardır, yaptığınız her değişiklik tasarımınıza özgünlük ve estetiklik katacaktır.

Bu yazımızda kullandığımız görseller tahta gurusuu sayfasına aittir.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

paletten sehpa yapımı

Paletten dekoratif sehpa yapımı

Son zamanlarda kendin yap kategorisinde en çok kullanılan obje paletlerdir. Eskimiş bir paletten istediğiniz dekoratif …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir