Ana Sayfa / Balkon ve Bahçe / Teras Dekorasyonu

Teras Dekorasyonu

Teras Dekorasyonu

Evlerimizde vakit geçirdiğimiz alanlar genellikle kapalı mekanlar olmasına rağmen balkonlar ve teraslar bizim evimizde olup aynı zamanda da dışarı ile bağlantı kurduğumuz mekanlardır. Güzel havalarda evimizden uzaklaşmadan vakit geçirdiğimiz mekanın başında gelen teraslarımızın dekorasyonu da oldukça önemlidir. Ne kadar göz ardı edilse de oldukça önemli bir detaydır. Öncelikli olarak teraslar büyük ve ferah alanlardır. tasarımlarımızda bu doğrultuda olmalıdır. Genellikle kendin yap modelleri ile dekore edilen teraslar daha çok ev sahiplerinin hobileri doğrultusunda şekillenmektedir. Örneğin ahşap paletler ile yapılan bir oturma alanı hem modern hem de estetik bir görünüm sunmaktadır. Üzerlerine kaplanan materyaller ile de rahat ve konforlu bir kullanım sunmaktadır.

Açık alan olmasından dolayı bir önemli husus ise gölgelendirmedir. Özellikle güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmak sizi ve sağlığınızı bozacaktır. Rahat ve huzurlu bir teras alanı oluşturmak için ahşap bir pergola sistemi kurmak teras konforunuzu bir üst seviye ye çıkaracaktır. Teraslar sadece oturup dinlenilecek mekanlar değildir. Ailecek açık havada yemeklerinizi yiyebileceğiniz birlikte vakit geçirebileceğiniz alanlar olduğu için fonksiyonel bir tasarım düşünülmelidir. Oturma alanının ortasında bir yemek yeme alanı oluşturmak sizler için hem ergonomik hem de rahat bir kullanım sunacaktır. Aynı zamanda açık alan olmasının avantajlarını sonuna kadar kullanmak gerekmektedir. Çeşitli bitkiler ile hava organik bir hava oluşturulabilir. Teraslar sizin için terapi niteliğinde bir tarım alanı olarak da kullanabilirsiniz. Küçük saksılarda yetiştireceğiniz sebzeler ile size güzel bir hobi alanı olacaktır.

Son olarak buranın bir açık alan belki de bir yarı açık alan olduğunu unutmamak gerekir. Bu yüzden seçeceğimiz ürünlerde bunu göz önünde bulundurmamız gerekir. Daha açık renklerin seçimi güzel hava ve yeşil bitkiler ile birleşince ortaya muhteşem bir ambians çıkacaktır. Son olarak aydınlatma da önemli bir faktördür. Daha dekoratif ve teras için uygun bir aydınlatma tasarımı tamamlayacaktır. Küçük dekoratif ürünleri de unutmamak gerekir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için teras dekorasyonu hakkında bir galeri derledik. Bu yazı tamamen tanıtım amaçlı yazılmıştır.

Teras Dekorasyonu Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri Bahçeler , evimizde geçirdiğimizin zamanın beton duvarlar arasında kısılıp kalmasını engelleyen sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir