Ana Sayfa / Salon / Salon Dekorasyonu

Salon Dekorasyonu

Göz Kamaştırıcı Salon Dekorasyonları

Salonlar evlerimizin ayrıcalıklı mekanlarıdır. Bizim kültürümüz gereği misafir baş tacıdır. Salon genellikle misafir odası diye adlandırılır halk dilinde. O yüzden salonlarımız misafir ağırladığımız mekanlar olduğu için tasarımlarımız ve dekorasyonlarımız da oldukça önemli detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Genellikle ürünlerin seçiminde şatafatlı büyük ve göz alıcı ürünler seçilmektedir. Diğer mekanlardan daha büyük olmasından dolayı yerleşim ve konumlandırma biraz daha çetrefilli olmaktadır. O yüzden günümüz evlerinde modern ve sade elemanlar seçilmelidir.

Özellikle mobilya seçiminde ahşap detaylı ürünler ön planda olmasına rağmen bir mimar olarak benim tercihim daha kompleks bir malzeme seçiminden yana örneğin ahşap , metal ve farklı birkaç malzemeden oluşmuş ürünler daha modern bir hava katacaktır. Gün içinde aktif bir kullanımı olmayan bu odalar için seçilen mobilyaların renkleri ve dokusu da oldukça önemlidir. Kolay temizlenebilir olması size büyük kolaylık sağlayacaktır. Her zamanki gibi genel ambiansı bozmaktan kaçınılmalıdır. Odayı saran duvarlarda yapılacak küçük dokunuşlar her zaman dekorasyon anlamında sizlere büyük katkı sağlayacaktır. Örneğin bütün duvarların aynı renk ve dokuda olması genel bir yoğunluk ve boğuculuk hissi oluşturacaktır. Bu yüzden bir duvar da farklılık yapmak gereklidir. Genellikle duvar kağıdının tercih edilmektedir. Yeni modern duvar kağıtları da oldukça güzel bir etki yaratsa da farklı malzemeler ile yapılmış çalışmalar daha etkili bir yöntem olacaktır. Örneğin bir duvar da İtalyan stucco boya kullanmak dekorasyonu bir adım daha öne atacaktır.

En önemli konulardan biride aydınlatmadır. Modern ve estetik bir aydınlatma seçilmelidir. Ana aydınlatma olarak o tarz bir aydınlatma seçilmelidir. Buna ilave olarak destekleyici daha küçük ebatlarda duvar aplikleri de seçilmelidir.

 

En Şık Salon Dekorasyonu Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Modern Salon Dekorasyonları

Modern Salon Dekorasyonları Evlerimizin değerini ortaya koyan en önemli mekanı salonlardır. Bu yüzden salon dekorasyonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir