Ana Sayfa / Salon / Salon dekorasyon önerileri
SALON DEKORASYON ÖNERİLERİ

Salon dekorasyon önerileri

Salon dekorasyon önerileri yazımızı okuduktan sonra uygulayacağınız küçük dokunuşlar ile modern ve estetik bir salona kavuşacaksınız. Dekorasyon deyince insanların aklına büyük paralar ve büyük uğraşlar geliyor ama yanılıyorsunuz, sandığınız kadar büyük paralar ve uğraşlara gerek duymadan da solunuzu modern bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Salon dekorasyonuyla ilgili aklınızdaki bütün soru işaretlerini giderecek ipucu ve datayları paylaşıyoruz…

Salonumuz için uygun bir koltuk takımı seçmekte zorlanıyorsak modern koltuk takımları yazımızı okuyabilirsiniz. Koltuk takımlarımızı seçtiysek dekorasyona geçebiliriz. Ben bir mimar olarak dekorasyonda her zaman soft ve sıcak renkler seçme yanlısıyım çünkü bu renklerin insanlar üzerinde psikolojik etkisi büyük, sonbahar renklerin hakim olduğu bir mekanda keyifli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirebilirsiniz ruh halinizin değişken olmasından en az etkilenen renklerdir soft renkler. Tabiki herkes ruh hali için en iyi gelecek renkleri kendisi daha iyi bilir ben genel olarak konuşuyorum ve türk insanların genel psikolojisinin melankolik bir yapıda olduğunu bilerek yola çıkıyorum.

SALONUNUZU CANLANDIRIN…..

Salonunuzda canlı bitkiler kullanın , bitkiler bulunduğu ortamın hem biyolojik hem de dekoratif olarak havasını değiştirecektir. Yeşil bir bitki kullanıyorsak boyutlarını çok büyük tutmayabiliriz ama dekoratif bir bitki (pampas otu) kullanıyorsak büyük boyutları da rahatlıkla kullanabiliriz.

DUVARINIZI ÖZELLEŞTİRİN….

Salonunuzda bir odak noktası oluşturun, bunu nasıl yaparız diyorsanız bir duvar kağıdı ile yapabilirsiniz veya bir kanvas tablo ile yapabilirsiniz bu tamamen size kalmış çünkü dekoratif ürünlerin bir sınırı yoktur .

Ben duvar kağıdı veya taş kaplama bir duvar ile bunu yapmanızı öneririm misafirlerimin gözlerini alamayacağı bir duvarı dekore ederim bu duvarın tam karşısına konumlanan bir ayna ile iki duvar dekore etmiş olurum aslında….

KÜÇÜK DOKUNUŞLAR YAPIN…

Tablolar kitaplıklar sehpalar aynalar bunlar özel tasarımlarla dekoratif ürün olarak kullanılabilir. Kafanızda bir tasarım ama nasıl hayata geçireceğinizi bilmiyorsanız  benim gibi sayfamızın diğer mimarlarıda size bu konuda büyük bir içtenlikle yardımcı olacaktır. İnternet sitemizin iletişim  kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazımızda kullandığımız görseller mobilya konusunda kendisini kanıtlamış engince mobilyaya aittir.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Modern Salon Dekorasyonları

Modern Salon Dekorasyonları Evlerimizin değerini ortaya koyan en önemli mekanı salonlardır. Bu yüzden salon dekorasyonu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir