Ana Sayfa / Güncel / Pampas otu ile dekorasyon fikirleri
pampas otu ile dekorasyon önerileri
PAMPAS OTU

Pampas otu ile dekorasyon fikirleri

Son zamanlar insanların en çok merak ettikleri arasında, pampas otu ile dekorasyon nasıl yapılır? Sorusu yer almaktadır. Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için pampas otu ile merak ettiğiniz bütün soru işaretlerini gidermeye çalışacağız. Pampas otu ile ilgili çok merak edilen sorular ve cevaplar…

PAMPAS OTU NEDİR?

PAMPAS OTU İLE DEKORASYON NASIL YAPILIR?

PAMPAS OTU NEREDEN ALINIR?

PAMPAS OTU NASIL BOYANIR?

PAMPAS OTU TOHUMU VE YETİŞTİRİLMESİ?

DOĞAL PAMPAS OTU MU? YAPAY PAMPAS OTU MU?

SOFT RENKLERİN GÜCÜ….

PAMPAS OTU NEDİR?

Pampas otu bizim ildiğimiz ismidir. Güney Amerika ya özgü bir çiçek olan pampas otunun gerçek ismi Cortaderia selloana dır.Aynı zaman pampas bölgesi olarak geçen bir bölgede vardır ve en çok bu bölgede yetişir. Halk arasında pampa veya saz püskülü olarak da bilinir. Günümüzde en çok dekoratif amaçlı kullanılmaktadır.

PAMPAS OTU İLE DEKORASYON NASIL YAPILIR?

Günümüz dekorasyon anlayışında tren bir çıkış yakalayan pampas otu soft bir renk olması ve doğallığıyla diğer dekoratif ürünlerinin önüne geçmektedir. Pampas otunu dekore edilecek bütün mekanlarda kullanabilirsiniz evet yanlış duymanız banyonuzda bile dekoratif amaçlı pampas otu kullanabilirsiniz. Sonbahar yalınlığını ve sadeliğini yansıtan pampas otunun doğallığı ve çok güzel kokusu vardır. Pampas otunu ahşap bir vazo içerisinde salonunuzun bir köşesinde kullanabilirsiniz. Salonunuza hakim olan renk soft bir renkse hiç düşünmeden pampas ile dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz. Büyük bir salonunuz varsa büyük de bir pampas otu ile dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz. Pampas otunu tablo olarak da dekoratif ürün olarak karşımıza çıkmaktadır, veya bir duvar saatinin üzerinde de görebilirsiniz. Dekorasyonda bu otun kullanılmasının nedeni istediğiniz bir renk de boyayabiliyor olmanız, mesela canlı bir renk isterseniz mor bir renk ile boyama yapabilirsiniz.

PAMPAS OTU NEREDEN ALINIR?

Günümüzde bulması zor olmayan pampas otunu dekotif ürün satan mağazalar da veya çiçekçiler de kolaylıkla bulabilirsiniz. İnternetten de aratıp çok farklı seçenekler bulabilirsiniz. Büyük boyutlarda bir pampas otu almak istiyorsanız internet üzerinde kısa bir araştırma yaparak bulabilirsiniz.

PAMPAS OTU NASIL BOYANIR?

Pampas otunuz var ve renğini değiştirmek istiyorsanız tek ihtiyacınız olan bir sprey boya , pampas otunun uç kısımlarını sprey boyayla püskürtme yöntemiyle istediğiniz renkte boyayabilirsiniz yalnız bu konuda küçük bir uyarı yapmak gerekirse doğal bir pampas otunuz varsa sprey boya ile değil su bazlı bir boya ile boyayıp kurumasını beklemek gerekir ama biz yine de doğallıktan yanayız.

DEKORASYONUN EN YALIN VE EN DOĞAL HALİ….

DOĞAL PAMPAS OTU MU? YAPAY PAMPAS OTU MU?

Doğal pampas otunu salon oturma odası ve diğer sosyal mekanların dekorasyonunda kullanılması önerilir. Banyo veya yatak odası gibi bir mekanda kullanmayı düşünüyorsanız yapay pampas otunu öneririz çünkü alerjik bir durum söz konusu olabilir veya ortamda bulunan nem pampas otunun kullanım ömrünü azaltabilir deformasyona uğrayabilir. Doğal pampas otunun en büyük artısı kokusu en büyük eksisi de bakıma ihtiyaç duymasıdır. Konumuza dekorasyon da doğallık diye başladık o yüzden ilk tercihinizin doğal bir pampas otu olmasını öneririz.

 

PAMPAS OTU TOHUMU VE YETİŞTİRİLMESİ?

Pampas otu Güney Amerika gibi sıcak bir iklim de yetişen bir bitki olduğu için buraya dikkat etmek gerekir. Ülkemizde çok fazla yaygınlaşmayan pampas otuna gerekli atmosfer oluşturulursa ülkemizde de yetiştirilmesi mümkündür.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

İskandinav tarzı dekorasyon nedir?

İskandinav tarzı dekorasyon başlı başına bir dekorasyon akımı, sonradan ortaya çıkan ama günümüzde tüm dünyaya yayılmış bu dekorasyon tarzını gelin biraz yakından inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir