Ana Sayfa / Kendin Yap / Paletten dekoratif sehpa yapımı
paletten sehpa yapımı

Paletten dekoratif sehpa yapımı

Son zamanlarda kendin yap kategorisinde en çok kullanılan obje paletlerdir. Eskimiş bir paletten istediğiniz dekoratif ürünü yapabilmektesiniz. Bizlerde size bu yazımızda paletten dekoratif sehpa yapımı anlatacağız. Bu dekoratif ürün için hiç para harcamanız gerekmeyecek ter ayırmanız gereken biraz zamandır. Paletten dekoratif sehpa yapımı için gerekli malzemeler:

2 adet küçük palet veya 1 adet büyük palet , sehpanızın boyutunu artırmak isterseniz fazladan palete ihtiyacımız olacaktır.

Zımpara

Vernik (İsteğe bağlı)

Sprey boya ( İsteğe bağlı)

Birkaç tane çivi

Küçük bir çekiç

Malzemelerimizi hazırladıysak montajlama işlemine geçebiliriz. Öncelikli olarak paletlerimizi güzelce zımparalıyoruz, elimi kıymık falan batmaması için ve pürüssüz bir yüzey elde etmek etmek için önemlidir. Zımparalama işleminden sonra boyama işlemine geçebiliriz, istediğiniz bir renkte sprey boya yardımı ile paletlerimizi boyuyoruz. Paletlerimizi boyadıktan sonra çok kısa bir süre boyanın kuruması için bekliyoruz. Boyamız kuruduktan sonra parlak ve kullanışlı bir yüzey için paletlerimizi vernikliyoruz bu vernikleme işlemi paletlerimizin ömrünü uzatacaktır. Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra paletlerimizi montajlayabiliriz. Montajlama işlemini çivileme veya vidalama yöntemiyle yapabiliriz.

Sehpamız hazır hale gelmiştir.İsterseniz sehpanızın boyutuna göre cam kestirebilir ve üzerine koyabilirsiniz.

Paletten başka bir dekoratif ürün yapmak istiyorsanız sitemizin iletişim  kısmından sayfamızın mimarlarından ücretsiz destek alabilirsiniz.

 

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

TV ünitesi kendin yap

TV ünitesi kendin yap başlığımızda siz değerli okurlarımıza hiç para harcamadan oldukça ekonomik ve estetik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir