Ana Sayfa / Oturma Odası / Oturma Odası Dekorasyonu
OTURMA ODASI DEKORASYONU

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma Odası Dekorasyonu

Günümüz evlerinin tasarımsal olarak daha ergonomik ve minimalist olması ev sahiplerinin tasarım anlamında daha fonksiyonel ve modern mobilya kullanımına itmektedir. Büyük mobilya üreticileri de Bu isteklere cevap verebilmek için her mekanda kullanılabilen günümüz estetik , sadelik ve modernlik algısını destekleyen tasarımları ile eviniz daha güzel bir havaya sahip olacak. Genellikle yeni evli bireylerin kişisel zevkleri ve dekorasyon anlayışı ile düzenledikleri evleri kavramsal birçok hatayı barındırmaktadır. Size bu konuda daha çok yardımcı olmak için evinizin en önemli birimlerinden biri olan oturma odanız hakkında birkaç küçük ipucu vereceğiz bu yazımızda…

Öncelikli olarak oturma odanızın en boy büyüklüğünü gözönünde bulundurarak mobilya şeçimini yapmalıyız. Çünkü aktif bir kullanıma sahip olan oturma odasında odanın büyüklükleri ile orantılı mobilyalar seçilmelidir. Aynı zamanda seçilen mobilyalar modern , estetik ve fonksiyonel olmalı ki yapılan dekorasyonun bir parçası olduğu anlaşılsın.

Sonrasında mobilya renkleri olarak dikkat etmeniz gereken birkaç faktör var bunlar ;

-Odanız doğal ışığı yeterli bir şekilde alıyor mu ?

* Eğer almıyor ise renk olarak zevkinize uygun daha açık renkler seçmeniz gereklidir. Aynı zamanda yoğun bir kullanımı olan bu mobilyalar kolay temizlenebilir olmalıdır. Doku ve malzeme olarak modern bir malzeme olması kullanım açısından büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

– Halihazırda evinizin duvar renkleri dikkat etmeniz bir diğer faktör koyu renkli bir boya var ise

Açık renkli bir mobilya seçmeniz dekorasyonunuz için daha önemli bir noktadır.

Renkler uyumlu olsun diye birbirine yakın tonda renler seçmeniz hem gözünüzü hem de mental  olarak sizi yorar. Bu dekorasyonu yaparken dekoratif elemanlar kullanmanız gerekebilir. Örneğin tasarımınızı destekleyecek modern tablolar , saatler ve çiçek gibi elemanları kullanmaktan geri durmamalısınız.  Bu makalemizde size oturma odası dekorasyonu hakkında birkaç küçük dekoratif fikirler vermeye çalıştık. Umarım başarılı olmuşuzdur…

Bu yazımızda oturma odası dekorasyonu başlığı altında tamamen tanıtım amaçlı yazılmıştır.

Aklınıza gelen sorular olur ise mimara sor butonundan bizimle iletişim kurabilirsiniz. Umarım faydalı olabilecek bilgiler verebilmişizdir.

Oturma Odası Dekorasyon Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

kanepe modelleri

2020 MODERN KOLTUK MODELLERİ

2020 Modern Koltuk Modelleri Modern koltuk modelleri  hakkında siz değerli okuyucularımıza bilgi vermek amaçlı 2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir