Ana Sayfa / Oturma Odası / Oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası dekorasyon fikirleri

Oturma odası dekorasyon fikirleri yazımızda sizlere oturma odası dekorasyona nasıl yapılır? Dekorasyon yaparken nelere dikkat etmemiz gerekiyor mimarlarımızın görünüşlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Öncelikli şunu belirtmek isterim ki resmiyette yani mimari yönetmeliklerde böyle bir oda yoktur, bu bizim kültür olarak benimsediğimiz bir oda daha doğrusu annelerimiz misafir geldiğinde hazır temizlenmiş bir oda ayırdıkları için fazladan bir odaya ihtiyaç duyulmuştur, bu düşünce günümüzde yavaş yavaş kaybediyor bence de doğrusu bu kullanılmayan kapısı sürekli kapalı işlevsel bir oda aynı zamanda evlerin en güzel odaları, buna anlam vermek çok güç bir durum.

Oturma odaları evlerin en çok kullanılan mekanıdır, bütün ailenin birlikte zaman geçirdiği gündelik bir oda, bir nevi evin kalbi düşünebiliriz oturma odalarını, bu kadar yoğun bir kullanıma sahip olduğu için bu odanın dekorasyonu çok önemlidir.

Dekorasyonda küçük dokunuşlar …

Oturma odasında dekorasyona başlarken öncelikli olarak odamızın büyüklüğüne orantılı bir şekilde mobilya seçmemiz gerekiyor çünkü bazı oturma odaları küçük oluyor bu tarz küçük bir oturma odasına büyük mobilyalar alırsak, odamızı gereğinden fazla daraltmış oluruz kullanılabilen alanı daraltmak odanın kasvetinin artırır, oturma odaları ne kadar ferah ne kadar geniş olursa o odada geçirilen zaman da o kadar fazla olacaktır.

Oturma odalarında çok fazla detaya girmeden şık ve güzel bir mobilya takımı, kaba olmayan estetik bir TV ünitesi ile sade ve modern bir dekorasyon yapabiliriz. Bunların yanında birkaç küçük dekoratif ürün kullanılabilir alana göre, alanımız varsa bu dekoratif ürünümüz çiçek olabilir, alanımız yoksa bu dekoratif ürün tablo duvar saati vs. olabilir.

Son olarak oturma odası dekorasyonunda dikkat etmemiz gereken husus odanın rengi olacaktır, küçük bir oturma odası varsa koyu renklerden kaçınmakta fayda var, koyu renk mekanımızı olduğundan daha küçük gösterecektir.

Oturma odası dekorasyon fikirleri başlığında genel olarak söylenebilecek detaylar bunlar, yazımızı okuyup yine de karar veremediğiniz noktalar olursa sitemizin iletişim kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilir dekorasyon konusunda fikir alabilirsiniz.

 

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

kanepe modelleri

2020 MODERN KOLTUK MODELLERİ

2020 Modern Koltuk Modelleri Modern koltuk modelleri  hakkında siz değerli okuyucularımıza bilgi vermek amaçlı 2020 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir