Ana Sayfa / Mobilyalar / Modern sehpa modelleri
SEHPA MODELLERİ

Modern sehpa modelleri

 

Modern sehpa modelleri yazımız da sehpa modelleri nelerdir? Dekoratif amaçlı sehpa kullanımları ve özel tasarım sehpalardan bahsedeceğiz. Sehpa modellerine dair ipuçları ve tüyolar siz değerleri okurlarımızı bekliyor. Modern sehpa modellerine dair kafanızdaki bütün soru işaretlerini gidermeye çalışacağız.

Evinizin dekorasyon tarzı ne olursa olsun her tarzın havasını bir tık yükseltecek objelerden bir tanesidir sehpalar. Sehpaların kendi içinde farklı modelleri vardır.

Sehpalar mekanlarda bağlayıcı elemanlardır, sehpalar sayesinde mekanların bütüncül bir şekilde gözükür, sehpa tercihi de önemli bir konudur rastgele seçim yapmak hata olacaktır. Mekanlar uyumlu bir sehpa tercih edilebilir veya zıtlık konsepti düşünülerek , mekana zıt bir tarzda sehpa da düşünülebilir.

SEHPA MODELLERİ NELERDİR?

-ORTA SEHPA

-YAN SEHPA

-ZİGON SEHPA

ÖZEL TASARIM SEHPALAR olmak üzere dört çeşit sehpa modeli vardır.

Orta sehpa: Orta sehpalar genellikle büyük mekanlardın vazgeçilmez ürünüdür. Büyük bir salonunuz veya büyük bir oturma odanız var ise o odayı daha dekoratif gösterecek bir orta sehpaya ihtiyacınız vardır.

Mekanın büyüklüğüyle doğru oranda  göze estetik gözükecek bir büyüklükte ortak sehpa tercih edilebilir.

Yan sehpa: Yan sehpaların kullanım amaçları çay ve kahve içileceği zaman kullanılabilir. Misafirlerimiz geldiği zaman yapacağımız ikramları yan sehpayla sunabiliriz.

Zigon sehpa: Zigon sehpalar her evin olmazsa olmazı ürünlerdir. Zigon sehpalar küçük detay gibi gözükebilir ama önemli bir detaydır.

Özel tasarım sehpalar: Özel tasarım sehpalar her durumda kullanılabilir, özel olarak bir orta sehpa tasarımı yapılabilir veya zigon sehpa sizin zevkinize ve ihtiyacınıza göre tasarım yapılabilir.

Çok yönlü fonksiyonel bir tasarım yapabilirsiniz. Laptop kullanabileceğiniz bir sehpa tasarlanabilir veya çalışma için özel bir çalışma sehpası tasarlanabilir. Bu konularda kendiniz bir tasarım da yapabilirsiniz mimarlardan yardım alabilirsiniz. Biraz daha maliyet fazla olabilir bunu da unutmamak lazım tabiki.

Modern sehpa modelleri başlığında genel olarak söylenebilecek detaylar bunlar, yazımızı okuyup yine de karar veremediğiniz noktalar olursa sitemizin iletişim kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilir dekorasyon konusunda fikir alabilirsiniz.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

2020 Mobimall Şifonyer Modelleri

2020 Mobimall Şifonyer Modelleri Şifonyer geçmişten günümüze dek yatak odalarımızın vazgeçilmez parçalarından biridir. Depolama amaçlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir