Ana Sayfa / Salon / Modern Salon Dekorasyonları

Modern Salon Dekorasyonları

Modern Salon Dekorasyonları

Evlerimizin değerini ortaya koyan en önemli mekanı salonlardır. Bu yüzden salon dekorasyonu genel ev dekorasyonumuz için oldukça önemli bir yere sahiptir. Evimize gelen misafirlerimizi ağırladığımız yer olan salonlarımız gelen misafirlerde bırakacağı intiba önemlidir. Günümüzde modern salon dekorasyonları daha çok ilgi görmektedir. Modern denince aklınıza en son çıkan mobilyalar , halılar, perdeler veya koltuklar gelmesin. Çünkü bir dekorasyonu modern yapan şey son moda olması değildir.

Modern olmasını sağlayan faktörler sırası ile tasarımı , malzemesi, kullanımı ve ergonomisi, temizlenebilir olması bu dekorasyonu modern yapan en büyük faktörlerden bazılarıdır.  Salon dekorasyonun başlıca dikkat edilmesi gereken en önemli faktörler nelerdir ? onları hep birlikte inceleyelim.

Salonunuzun boyutları ile başlayalım. Ortalama boyutlarda bir salona sahip iseniz yaklaşık 25 metrekare civarındadır ve dikdörtgen bir forma sahiptir. Salon dekorasyonu için önemli bir detaydır. Öncelikli olarak mobilya seçimimiz de dikkat etmemiz gereken detaylardan birisi modern ve estetik olmasıdır. Bunun yanı sıra rahat olmalıdır ki misafirlerinize evindeymiş gibi hissetmelerini sağlamalıdır.

 

Salon günlük hayatta aktif bir kullanıma sahip olmasa da yoğun bir misafir kabulünde fazlasıyla yoğun bir kullanım olacaktır. Bu yüzden olası bir kaza da ve lekelenmede size zorluk çıkartmayacak ve kolay temizlenebilir olması gerekmektedir.

Günümüz modası son moda kumaşların ve döşemelerin ahşap ile birleşmesiyle elde edilen şahane tasarımlar en çok tercih edilen mobilyaların başında gelmektedir. Renk olarak genellikle sizin zevkleriniz belirleyici olacaktır. Ama genellikle daha açık ve pudra renkler tercih edilmektedir. Açık renklerin seçilmesindeki en büyük faktör yeterince gün ışığı alıp almaması ile alakalıdır. Eğer yeterince iyi ışık alıyor ise odanız koyu renkler tercih etmeniz de hiçbir sorun olmayacaktır.

Buna ilave olarak halı ve perdeleriniz mobilyalarınız ile uyumlu olmalıdır. Renk ve doku olarak benzerlik göstermeleri güzel bir harmoni yakalamanızı sağlayacaktır. En önemli noktalardan biride aydınlatmadır. Modern ve estetik bir salon dekorasyonu yapmak istiyorsanız  aydınlatma elemanı seçiminde oldukça titiz olmalısınız. Sıradanlıktan kurtulmuş farklı bir aydınlatma her zaman tasarıma büyük bir katkısı vardır. Aydınlatma kategorisinde paylaşmış olduğumuz modellerden ilham alarak tercihinizi yapabilirsiniz. Modern salon dekorasyonları yazımızda siz değerli okuyucularımız için derlediğimiz galeriyi inceleyebilirsiniz.

Modern Salon Dekorasyon Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Modern koltuk takımı önerileri

Salonumuz da oturma odamız da yerine göre balkonumuzda ve mutfağımızda kullandığımız koltuk takımlarında her geçen gün yeni tasarımlar çıkmaktadır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir