Ana Sayfa / Ofis Dekorasyonu / Modern ofis dekorasyon fikirleri
ofis dekorasyon fikirleri

Modern ofis dekorasyon fikirleri

Modern Ofis dekorasyon fikirleri yazımızda, sizlere bir ofisi dekore ederken nelere dikkat etmeliyiz, hangi renkleri seçmeliyiz, ofis dekorasyonumun işlerimde ki etkisi nedir? Bu tarz soruları cevaplamaya çalışacağız.

Öncelikle ofislerin daha resmi mekanlar olduğunu söyleyebiliriz ama günümüzde ofislerin artık ev gibi rahat dekore edildiğini görmekteyiz, bu dengeyi çok iyi ayarlamayız çünkü fazla rahatlık sizi çalışmamaya itebilir, gereğinden fazla resmiyet de işinizi severek yapmanıza engel olabilir.

Ofis dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler …

Genel olarak söylemek gerekirse siz işinize ofisinize ne kadar önem verirseniz misafirleriniz müşterilerinizde o kadar önem verir bu ikisi birbiriyle doğrudan ilişkilidir.

En önemli tefrişlerden başlamak gerekirse ofis mobilyalarınızı çok açık ve çok koyu renkler seçmemelisiniz çünkü ofisler yoğun olarak kullanıldığından temizliğinin pratik olması lazım , koyu renkler tozu açık renkler lekeyi çok belli eder.

Koltuklarınız için de aynı durum geçerlidir, çünkü ofislerde insanlar koltukları kullanırken evdeki kadar dikkat etmezler daha özensiz kullanılır.

Modern ofis dekorasyon fikirlerinde en önemli diğer kısım ışık, ofis ışıklandırması çalışma performansına doğrudan etki eder, fazla ışık dikkat dağınıklığına neden olur işinize odaklanmanızı engelleyebilir buda size işlerinizde hatalar yaptıracaktır. Tam tersi soft ışıklarda enerjinizi düşürecek uykunuzu getirecektir, bu da çalışma performansınızı doğrudan düşürecektir.

Ofisinizde halı kullanmayınız asla çünkü insanlar ayakkabılarıyla kullanacağı için halılar bakteri yuvasına dönüşecektir, zamanla kötü bir görüntüye sebep olacaktır, o yüzden hiç kullanmamak en doğru tercih olacaktır.

Duvarlarınızı da duvar kağıdıyla dekore edebilirsiniz, bir duvarınızı özelleştirebilirsiniz, özelleştirdiğiniz duvarınızı güzel tablolarla şık bir köşe haline getirebilirsiniz.

Ofisinizin birkaç noktasını bitkilerle daha canlı bir hale getirebilirsiniz.

Ofisinizin genel renk seçimlerinde en fazla 3 veya 4 renk olsun, bu renklerde ne koyu ne açık bu dengeyi yakalayabildiğiniz zaman gözlerimiz yorulmaz, estetik ve modern bir görünüm elde ederiz.

Modern ofis dekorasyon fikirlerini siz değerli okurlarımızla paylaştık, sizde ofisinizi dekore etmek istiyorsanız sayfamızın iletişim kısmından tasarımı yapılacak mekanın görsellerini paylaşabilir mimarlarımız ile fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Dilerseniz mimarlarımız sizler için ön bir çalışma yapacaktır.

HAKKINDA admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir