Ana Sayfa / Mobilyalar / Modern koltuk takımı önerileri
MODERN KOLTUK TAKIMLARI

Modern koltuk takımı önerileri

Modern koltuk takımları evlerimizin olmazsa olmaz demirbaş eşyalardır. Salonumuz da oturma odamız da yerine göre balkonumuzda ve mutfağımızda kullandığımız koltuk takımlarında her geçen gün yeni tasarımlar çıkmaktadır.

Koltuk takımlarını seçerken nelere dikkat etmemiz gerekiyor, bunlardan bahsedelim. Koltuk takımı almadan önce kendimize birkaç soru sormamız gerekiyor. Alacağım koltuk takımında öncelik işlevsellik mi, estetik mi yoksa ekonomik olması mı? Bu üçlünün sıralamasını iyi yapmak gerekiyor çünkü incelediğiniz koltuk takımlarında bu üçlüyü her zaman bulamayabilirsiniz.

Koltuk takımını alacağımız mekanın büyüklüğü çok önemli, her zaman beğendiğiniz koltuk takımı kullanacağınız mekanla uyumlu olmayabilir.

Dekorasyonda modern ve akıllı seçimler …

Dekorasyonlarda büyük mekanlar için büyük koltuk takımları küçük mekanlar için küçük koltukları kullanabiliriz. Küçük mekanlarımıza koltuk takımları alırken açık renkli koltuk takımlarına yönlenebiliriz bu tercihimizi de mekanımızı daraltmamak için yapıyoruz.

Kaliteli bir koltuk takımında aranan özellikler ne olmalı? Öncelik olarak konforuna bakarız alacağımız koltuk takımı ne kadar rahat istediğimiz rahatlığı sağlayabiliyor oturduğumuz zaman keyifle bir şeyler içip dinlenebiliyor muyum.

Bir diğer özellik alacağım koltuk takımının temizliği kolay mı? kiri tozu çabuk belli ediyor mu? Çünkü mobilyanın kumaşı bunları doğrudan etkileyecektir. Mesela siyah kumaşlar kiri tozu çok elli eder en büyük dezavantajı budur.

Koltuk takımlarda önemli olan başka bir kriterden daha bahsedeceğim, alacağımız koltuk takımı ergonomik mi yani insan ölçülerini uygun olarak mı tasarlanmış , bazı koltuk takımlarının tasarımı bu açıdan çok kötü oturduğunuz zaman arkanıza yaslanma mesafesi, kolunuzu koyma mesafesi, dizlerinizin kırılma açısı bunlar çok önemli etkenlerdir.

Modern koltuk takımı önerileri konusunda kendisini kanıtlamış engince mobilyanın koltuk takımlarını siz değerli okurlarımızı sunuyoruz.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Salon Dekorasyonu

Göz Kamaştırıcı Salon Dekorasyonları Salonlar evlerimizin ayrıcalıklı mekanlarıdır. Bizim kültürümüz gereği misafir baş tacıdır. Salon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir