Ana Sayfa / Banyo / Minimalist Banyo Modelleri
Minimalist Banyo Modelleri

Minimalist Banyo Modelleri

Minimalist Banyo Modelleri

Son zamanlarda en çok öne çıkan akımların başında minimalist akım öne çıkmaktadır. Adından da anlaşılacağı üzere herşeyin minimumda tutulduğu akımdır. Aşırılıktan kaçınılmış sıradanlıktan kurtulmuş bir akımdır.

Bu banyo küçük bir alanda yapılan bir çalışma örneğidir. Göründüğü üzere büyük bir banyo dolabı yerine gereklilikleri sağlayan minimum ölçüde yapılmış bir banyo dolabı görülmektedir. İki farklı duvarda kullanılmış aynalar ile genişlik ve ferahlık kazanılmak istenmiştir. Duvarlarda seçilen bej rengi seramikler ile rahatlık hissi verilmiştir. Kısmi olarak kullanılan beyaz renkler ile de yumuşatılmış bir renk aralığı yakalanmıştır. Kullanılan küvet ise bu dar mekan için tam olarak biçilmiş kaftan olmuştur. Aydınlatma ile de bütün bunlar tamamlanmış oluyor…

Bir önceki örnekteki gibi aynı mantıkta kullanılmış renkler ve dokular bu örnekteki gibi düşünülmüş ve tasarlanmıştır. En boy farkından dolayı yan yana gelmemiş olan küvet ve banyo dolabını klozet ile bölünmüştür.  Estetik lavabo dolabı ile modern bir hava katılmıştır.

Minimalist banyo modelleri başlığı altında incelediğimiz bir diğer örnek olarak bu banyoda dar kenarda açılan pencere mekan algısını tamamlamıştır. Pencere doğramasının rengi ve dokusuna uygun duvara asılan ahşap dekorlar bütünlük sağlamıştır. Batı usulü düzenlenmiş banyoda sadece küvet kullanılmıştır. Bitkiler ile sağlanmış tropikal bir atmosfer sağlamak amaçlanmıştır. Dokulu duvar detayı zemin seramikleri ile birlikte muhteşem bir uyum sağlanmıştır. Bütün bu uyum ve tasarım detayları küçük dekoratif elemanlar ile tasarımda bütüncül bir mekan oluşturulmuştur.

Tek yüzeyde kullanılmış olan farklı renk, doku ve boyutlardaki duvar kaplaması güzel bir zıtlık oluşturmuştur. Tamamen minimalist mantıkla tasarlanmış banyo tezgah ve dolabı beyaz rengi ile genel mekanda bir uyum yakalamıştır. Yine minimalist boyutlardaki klozet bu tasarımı tamamlayan minimalist bir demirbaş olarak öne çıkmaktadır. Klozetin hem estetik hem de modern oluşuda dikkatlerden kaçmamaktadır. Modern bir havası olan küvet ise sıradanlıktan kurtulup sade ve minimalist bir tasarım olan banyo ile hoş bir uyum sağlamıştır. Duvar zemin ve tavanın renk uyumu ise bütüne bakıldığında hem sade hem de minimalist hava katmıştır.

Minimalist Banyo Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

2020 banyo dolap modelleri

2020 Banyo Dolap Modelleri

  2020 Banyo Dolap Modelleri 2020 banyo dolap modellerini bu yazımızda inceleyerek sizlere banyo dekorasyonunuzun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir