Ana Sayfa / Güncel / Küçük ev dekorasyon fikirleri

Küçük ev dekorasyon fikirleri

İnsanları çalışma şartları , yaşam şekilleri değiştikçe yaşama mekanı ihtiyaçları da değişmektedir. Önceden büyük ve geniş evler yaygın olarak tercih edilirdi, günümüzde artık insanlar ihtiyaçlarını karşılayacak kadar küçük evleri tercih ediyor gereksiz eşya ve odalardan kaçınıyorlar.

Dekorasyona dair merak edilenler arasında hızla yükselen küçük ev dekorasyon fikirleri yer alıyor.

Küçük bir evi dekore etmenin kolay olduğunu düşünebilirsiniz , eşyaları koysan dolar zaten mantığıyla bu mantık doğru bir yaşama mekanı oluşturmuş olursunuz ama o mekanın asla bir kurgusu olmaz ve kurgulanmış bir mekandan alacağınız keyfi unutabilirsiniz.

Küçük bir mekanda dekorasyon yapmak her zaman daha zordur, çünkü yaptığınız bir yanlış o mekanı kullanacak insanların veya misafirlerin hemen gözüne batacaktır büyük mekanda o hataların göze çarpmaması söz konusu olabilir.

HER EV GÜZELDİR …

Günümüzde artık küçük ev anlayışının bir diğer ismi stüdyo daireler oldu 1+0 1+1 şeklinde tasarlanmaktadır. Bu daireler çoğunlukta öğrenciler ve yoğun bir çalışma temposuna sahip insanlar tarafından tercih ediliyor.

Küçük dairelerin tasarım anlayışına gelecek olursak, girişte mutfakla birlikte kurgulanmış bir oturma bölümü görebilirsiniz, ve insanlar zamanlarının büyük çoğunluğunu bu giriş odasında geçirmektedir.

Bu giriş bölümü dışında bir veya iki tane yatak odası olmaktadır. Burdan anlaşılacağı gibi dekore edilecek kısım giriş bölümü olacaktır. Bu mekanı ne kadar işlevsel tasarlarsak o kadar rahat bir şekilde kullanabiliriz. Küçük bir mekan kurgulayacağımız için açık tonlarda bir renk tercih etmelisiniz, çünkü 20 m2 lik mekanda geçireceğiniz bir yaşam olacaktır, bu mekanı ne kadar ferah ve dekoratif bir hale getirirsek o kadar keyifli zaman geçirebiliriz.

Bu tarz mekanlarda bize en büyük artıyı duvaları dekorasyona dahil etmek sağlayacaktır. Kitaplık ve Tv gibi eşyaların olabildiğince az yer kaplaması gerekir. Bu tarz küçük bir mekan dekore ediyorsak oturma grubunu en az alan kaplayacak şekilde tercih etmeliyiz, bu yüzde köşe oturma grupları tercih edilebilir.

Küçük ev dekorasyon fikirleri başlığında genel olarak söylenebilecek detaylar bunlar, yazımızı okuyup yine de karar veremediğiniz noktalar olursa sitemizin mimara sor kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilir dekorasyon konusunda fikir alabilirsiniz.

 

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

İskandinav tarzı dekorasyon nedir?

İskandinav tarzı dekorasyon başlı başına bir dekorasyon akımı, sonradan ortaya çıkan ama günümüzde tüm dünyaya yayılmış bu dekorasyon tarzını gelin biraz yakından inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir