Ana Sayfa / Mobilyalar / Köşe koltuk takımları için +10 fikir

Köşe koltuk takımları için +10 fikir

Köşe koltuk takımları tren listesi her yıl değişmektedir. Bu sene sade tek renkli koltuklar modayken gelecek sene çizgili ve desenli koltuklar moda olabilmektedir. Modası kolay kolay geçmeyen koltuklar da vardır tabi ki sürekli koltuk değiştirmek istemeyenler bu koltukları tercih edebilir bu koltukların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmenizi öneririm.

Köşe koltuk takımları son yıllarda en çok tercih edilen koltuk modellerinin başında gelmektedir. Köşe koltuk takımlarında oldukça fazla çeşitler vardır büyük mekanlar için tasarlanmış mevcutları olsa da en çok küçük odalar için tercih edilmektedir. Bunun temel sebebi mimarların tasarım yaparken odaların ölçülerini dar tutmaları ve karşılıklı iki koltuk konumlandığı zaman arada kalan kısmın dar ve kullanışsız olmasındandır.

Büyük mekanlar için kullanılması ise tamam zevk ve tercih meselesidir. Köşe koltuk takımları konfor ve rahatlık açısından diğer modelleri göre daha iyidir.

Modası geçmeyen ve kendini sürekli güncel tutan koltuk takımlarından bahsetmek gerekirse bunların başında chester koltuk takımlarıdır. Uzun ismi ise chesterfield dır.

CHESTER KOLTUK TAKIMI NEDİR ?

İngiliz bir tasarımcı tarafından tasarlanan chester koltuk vintage bir tasarımdır. Tam bir klasik olan chester olan koltuk popülerliği her geçen gün artmaktadır. Tek başına bile bir mekana oldukça modern göstermeye yetecek bu koltuk modeli herkesin incelemesi ve düşünmesi gereken bir koltuktur. Çoğunlukla kapitonelli olarak tasarlanmış koltuk modelinde kapitanel deseni bazen sırt kısmında bazen kenar kısmında görebiliyoruz.

Büyük bir mekanınız varsa kesinlikle tercih edeceğiniz koltuk modeli chester koltuktur. Güzel bir üçlü chester koltukla tekli koltukları kombin yapabilirsiniz. Chester koltuk takımını kullandığınız mekanın koltuğun sırtını verdiğimiz duvarın arkasında dekoratif bir boya kullanarak bu duvarı dekore edebiliriz. Dekorasyonda göz alıcı bir tasarım yapabilirsiniz.

Chester koltuklarda tekli, ikili ve üçlü modeller aynı zaman da istediğiniz her renkte üretilmiş bir tasarım bulabilirsiniz. Sizde köşe koltuk takımları almaya karar verdiniz ama hangisini seçeceğinizi ve mekanınızla nasıl bir kurgu yapacağınızı bilmiyorsanız bu konuda sitemizin mimarlarından destek alabilirsiniz. Sitemizin iletişim kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Salon Dekorasyonu

Göz Kamaştırıcı Salon Dekorasyonları Salonlar evlerimizin ayrıcalıklı mekanlarıdır. Bizim kültürümüz gereği misafir baş tacıdır. Salon …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir