Ana Sayfa / Güncel / Korona İçin Evde Dezenfektan Yapımı

Korona İçin Evde Dezenfektan Yapımı

 

Korona İçin Eve Dezenfektan Yapımı

Çin de ortaya çıkmasından bu yana birçok insanın enfekte olmasına ve birçok insanında ölümüne neden olan korona virüsü artık ülkemizde de görülmeye başlandı. Yurtdışı kaynaklı bir enfekte ile başlayan salgının şuan ülkemizde 47 adet enfekte tespit edilmiştir. Devletimiz ve devletimizin kurumları tüm gayret ve çaba ile kontrol altına almaya çalışmaktadır. Bu toplumun birer fertleri olarak bizlerinde bazı önlemleri almamız gerekmektedir. Şimdi gelin birlikte korona için evde dezenfektan yapımı için gerekli malzemeleri ve yöntemleri inceleyelim.

  1. Yöntem için malzemeler

2 bardak sıcak su

1 tatlı kaşığı boraks

2 yemek kaşığı elma sirkesi

1 çay kaşığı limon esansı

 

Öncelikli olarak büyük bir kaba saydığımız malzemeleri koyuyoruz. Sonrasında toz olan malzemeler suda eriyene kadar karıştırmalıyız. Homojen bir karışım elde edildikten sonra belli bir müddet karşımın soğumasını bekledikten sonra püskürtmeli bir şişeye koyulup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

  1. Yöntem için malzemeler

250 ml su

3 çay kaşığı aloe vera jel

30 damla limon yağı

15 damla tarçın yağı

15 damla kekik yağı

15 damla okaliptus yağı

15 damla karafil yağı

 

Evde kullanmadığınız bir şişenin içine suyu ve aloe vera jeli koyup güzelce çalkalıyoruz. Sonrasında limon yağını , tarçın yağını , kekik yağını , okaliptus yağını  ve karanfil yağını yukarıda belirttiğimiz oranlarda ekledikten sonra güzelce çalkalıyoruz. Sonrasında kıvam alması için biraz bekledikten sonra gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

 

Koronadan korunmak için gerekli önlemleri almamızın yanı sıra dezenfektan için verdiğimiz önerileri evde rahatlıkla uygulayarak hem kişisel temizliğimizi hem de ev temizliğimiz için uygulayarak korona virüsünden rahatlıkla korunmamız mümkündür. Zorunlu olmadıkça evlerimizden çıkmayarak koronaya karşı önlemlerimizi sıkı tutarak bu salgından rahatlıkla çıkabiliriz. Ülke olarak yeterli bilinç ve duyarlılığa ulaştığımız takdirde dünyayı kasıp kavuran korona virüsünün önüne geçmiş oluruz.

Umarım verdiğimiz bilgiler faydalı olmuşuzdur.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

İskandinav tarzı dekorasyon nedir?

İskandinav tarzı dekorasyon başlı başına bir dekorasyon akımı, sonradan ortaya çıkan ama günümüzde tüm dünyaya yayılmış bu dekorasyon tarzını gelin biraz yakından inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir