Ana Sayfa / Duvar Dekorasyonu / Dekoratif taş duvar modelleri

Dekoratif taş duvar modelleri

Dekoratif taş duvar modelleri günümüzde dekorasyonlarda en çok kullanılan malzemedir. İstediğiniz renk ve modelde uygulanabiliyor, uygulanan mekanda doğal, nostaljik ve modern bir hava yaratabilirsiniz tamamen sizin zevkinize kalmış.

Uygulanacak mekanda küçük bir tadilat işlemi gerçekleştirilecek, bu duvar modelleri genelde tek bir duvarda uygulanır mekanını boğmamak için, en özel olan duvarı seçip o kısımda uygulama yapabilirsiniz.

Mozaik, kabartmalı gibi çok fazla modeli ve rengi vardır, bu kadar maliyetli olmasını istemezseniz de aynı tasarımların duvar kağıtları da var bunları da tercih edebilirsiniz.

TAŞ DUVAR NASIL UYGULANIR?

Dekoratif taş duvar modellerini uygulamadan önce taşlarımızı yapıştıracak harcımızı hazırlıyoruz bu kısım biraz daha kolay zor olan kısım ise taşları duvarı belirli bir düzende yapıştırmak burası tamamen ustalık veya deneyim isteyen bir konu bu yüzden kendiniz uygulamaya kalkmayınız duvarınız eskisinden daha kötü gözükebilir.

Taş duvarlarla ilgili en büyük önyargı ise temizlik konusudur, ama bu tamamen bir yanılgıdır çünkü taş duvarların temizliği düşündüğünüz kadar zor değildir.

Elektrikli süpürgeyle duvarın tozunu kolayca alabilirsiniz. Kimyasal temizlik malzemeleri kullanmamanızı öneririz duvarınız dokunuşunu bozabilir ve estetik görünümü kaybedebilirsiniz. Bunun yerine sirkeyle taşlarınızın biraz daha parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz.

Mekanınızın büyüklüğüyle taşlarınızın boyutunu paralel tutabilirsiniz ne kadar büyük mekan o kadar büyük taşlar, küçük mekanlarda büyük boyutlarda taş kullanmanız mekanınızın olduğundan daha küçük gözükmesine sebep olacaktır.

Salonunuza taş duvar uygulaması yapacaksanız, TV ünitesinin olduğu duvarı tercih edebilirsiniz i bu sayede salonunuz en özel kısmı odak noktası o duvarınız olacaktır, başka bir duvara uygulama yapmanız halinde TV izlerken duvarınız dikkatinizin dağılmasına neden olabilir.

Yatak odanıza taş duvar uygulaması yapacaksanız, yatak başlığınızın olduğu duvarı veya tam karşısındaki duvarı tercih edebilirsiniz.

Mutfağınıza taş duvar uygulaması yapacaksanız, mutfak tezgahınızın olduğu duvarı veya yemek masasının dayalı olduğu duvarı tercih edebilirsiniz.

Dekoratif taş duvar modelleri başlığında genel olarak söylenebilecek detaylar bunlar , yazımızı okuyup yine de karar veremediğiniz noktalar olursa sitemizin iletişim kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilir dekorasyon konusunda fikir alabilirsiniz.

 

 

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Mutfak duvar dekorasyon önerileri

Mutfak duvar dekoru yazımızda evlerimizin kalbi olan mutfaklarımızın duvar dekorosyonu nasıl yapılır hangi ürünler kullanılır …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir