Ana Sayfa / Duvar Dekorasyonu / Dekoratif boya nedir?

Dekoratif boya nedir?

Dekoratif boya nedir? Nasıl uygulanır ve nerelerde kullanılır? Kafanıza tüm sorulara dair ipuçları ve tüyolar bu yazımızda siz değerli okurlarımızı bekliyor.

Dekoratif boyalar farklı renk tonlarıyla ve uygulama yöntemleriyle farklı fonlarda görüntü elde etmemize yarar. Bu renk tonlarını uygulama yöntemlerini kendiniz seçebilirsiniz. Bu boyama yöntemleriyle dilerseniz bir mekanı komple boyayabilirsiniz yada istediğiniz bir bölümünü özelleştirmek adına boyama yapabilirsiniz.

TUTKU VE HEYECAN DUYGUSUNU ORTAYA ÇIKARIN..

Dekoratif boyalar yaşam alanlarınızda geçirdiğiniz zaman boyunca enerjinizi yükseltir ve ruhunuz dinlendirir , evinizi eskisinden daha çok sevecekseniz. Gelen misafirlerinizde siz de heyecan uyandıran bir mekanınızın olmasını istemez misiniz?

Dekoratif boyanın uygulanmasın da çok farklı yöntemler mevcuttur. Daha önce hiç denemediğiniz bir işlem ise bir ustadan destek almakta fayda var çünkü dekoratif boyalar sıradan boyama yöntemlerinden farklıdır ve uygulayacak usta ne kadar deneyimli olursa o kadar estetik bir görüntü ortaya çıkacaktır.

BÜTÜN İLGİYİ ÜZERİNE ÇEKECEK BİR MEKAN OLUŞTURUN…

Su bazlı boyalar kullanmamız hata riskini azaltacaktır. Dekoratif boyamalar iki aşamalı olarak uygulanır önce genel fon da hangi rengi kullanacağımızı belirleriz ve o rengi ilk katman olarak uygularız daha sonra ikinci kat olarak desenli boyamaya geçilir ve daha sonra kurumaya bırakılır.

Her evde uygulanması gereken ve düşünüldüğü kadar maliyetli olmayan bir boyama tekniğidir. Maliyetli olmayan dedim çünkü ortaya çıkan estetik görünümü aynı parayla başka bir şekilde sağlamak pek mümkün değildir.

RENKLERİN AHENGİ..

Bu konuda bir firma önermek gerekirse sahintarainsaat bu konuda oldukça deneyimli ve profesyonel bir ekibe sahiptir. Çalışmalarını siz değerli okurlarımızla paylaşacağım.

Dekorasyon dediğimiz şey günümüzde artık herkesin yapabildi, herkesin hayata geçirmek istediği fikirlerinin olduğu bir alana dönüşmüştür. Bu konuyu eleştirmemek lazım herkes dekorasyon yapabilir bu doğru ama dekorasyona başlamadan önce her detayı düşünmek ve seçimler yaparken bilinçli seçimler yapmak önemlidir.

Güzel olan her şeyi alıp bir mekana tıkıştırmak dekorasyon değildir. Modern bir dekorasyon da mekanların sürükleyiciliği ve göz alıcılığı olmalıdır. Renkler bir uyumu bir ahengi olmalıdır.

Renk konusunda size en yardımcı olacak dekoratif fikir hiç şüphesiz dekoratif İtalyan boyalardır.

Dekoratif boyalar konusunda fikir almak istiyorsanız sayfamızın iletişim kısmından kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

İskandinav tarzı dekorasyon nedir?

İskandinav tarzı dekorasyon başlı başına bir dekorasyon akımı, sonradan ortaya çıkan ama günümüzde tüm dünyaya yayılmış bu dekorasyon tarzını gelin biraz yakından inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir