Ana Sayfa / Çocuk Yatak Odası / Çocuk Odası Dekorasyonu
çocuk odası
1

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu

Bir aile için en değerli şey çocuklarıdır. Bugün çocuklarımız için odalarının dekorasyonunda yardımcı olacak birkaç dekoratif fikir vereceğiz. Öncelikli olarak çocuk odası olarak düşündüğümüz odada yatak yerini belirlememiz gerekiyor. Mobilya seçiminde sivri keskin kenarları olan mobilyalardan daha çok yumuşak ve oval hatları olan mobilyalar seçmek daha isabetli bir karar olacaktır.

Çocuğunuzun yaşına ve cinsiyetine uygun olarak bazı markaların kahraman figürleri dekorasyonunda etkili olacaktır. Eğer çocuğunuz bunları seçebilecek yaşta ise tasarımı ona bırakmanız daha mantıklı olacaktır ama sizinde müdahele etmeniz noktalar olacaktır bunları şöyle sıralayabilirim. Fonksiyonel,ergonomik, modern  ve ekonomik yönleri ile birlikte sizin karar vermeniz gereklidir.

Tabiki bunlar önemli detaylar ama önemsiz gibi görünen aslında bir o kadarda önemli olan birkaç nokta var bunlar yukarıda da bahsettiğim herhangi bir yaralanmaya veya sakatlanmaya sebep olmayacak tasarımlar olmasıdır.

Peki çocuğunuzun yaşı büyük ise !!!

Onlara da birkaç tasarım fikri verebilirsiniz. Örneğin erkek çocuğu için farklı renklere boyanmış duvar veya onların kişiliğini yansıtacak detayların eklenmesi önemlidir. Çocuklarınız bu toplumun bir bireyide olsalar siz ebeveynlerin yönlendirmelerine ihtiyaç duyarlar odaları onların özel alanları olduğu için tasarımsal olarak ve kullanılabilirlik olarak sizin fikirlerinize ihtiyaç duyacaklardır. Bunları gözönünde bulundurmalısınız.

Kız çocuklarınız için ise hem estetik hem ergonomik hemde modern olması çok önemlidir. Kız çocukları odaya girdikleri andan itibaren oraya ait hissetmek isterler bu yüzden onların sevdiği değer verdiği veya önemsediği objelere odada yer vermeniz daha çok hoşlarına gidecektir.

Umarım faydalı olmuşuzdur. Kolay gelsin…

Çocuk Odası Örnekleri

HAKKINDA admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir