Ana Sayfa / Balkon ve Bahçe / Çiçekli balkon dekorasyon fikirleri

Çiçekli balkon dekorasyon fikirleri

Çiçekli balkon dekorasyon fikirleri yazımızı okuduktan sonra balkonunuza olan bakış açınız değişecek. Günümüzde artık insanlar balkonlarını da bahçeleri gibi yeşil görmek istiyor ve ona göre dekore etmek için fikir arayışına giriyorlar. Sizde balkonunuzu yeşillerle nasıl dekore edeceğinizi arıyorsanız bu yazımız tam siz göre, birbirinden farklı görsellerle size ilham kaynağı oluşturmaya çalışacağız.

Büyük bir balkonunuz varsa işiniz biraz daha olabilir, çünkü büyük balkonların bahçelerden çok da farkı yoktur, ama küçük bir balkonunuz varsa işimiz biraz zor çünkü balkonu dekore ederken alan kaybetmemek başlı başına bir sorundur.

Balkonunuz küçük ise kullanacağımız saksıların boyutları çok önemli bir tane büyük saksı kullanmak yerine küçük saksı kullanarak çiçeklerin çeşitliliğini artırabilir bu sayede balkonumuzun rengarenk gözükmesini sağlayabiliriz.

Kendin yap başlığı altında dekoratif saksı nasıl yapılır sizlerle paylaştık, o kısımdan inceleyerek önce saksılarınızı yapabilirsiniz.

Balkonunuzda genellikle saksıları asma yönetimiyle kullanmanızı öneririz bu yöntemle hem alan kaybınız az olacaktır, hem de saksılarınız kendini daha çok gösterecektir.

Dekorasyonda yeşilin etkisi…

Özellikle yaz günleri en çok zaman geçirilen mekandır balkonlar, sabah kahvaltıları beş çaylarının vazgeçilmez yeridir, bu yüzden balkonların daha yaşanılabilir daha ferah bir mekan olmasını olmasını hepimiz isteriz. Balkon dekorasyonu için dışarıdan hiçbir hazır malzeme almanıza gerek yoktur, mobilya dahil, bütün elemanları kendi keyfinize göre dekore edebilirsiniz.

Korkulukların köşesine veya duvarın bir kısmına ahşaptan raflar yaparak saksılarımızı bu raflara yerleştirebiliriz. Yeşille en uyumlu en doğal malzeme hiç kuşkusuz ahşaptır.

Saksılarımızı kendi zevkimize göre veya içine yerleştireceğimiz çiçeklerin rengine göre boyayabiliriz.

Balkon korkuluklarımız cam değil ise onları da aynı şekilde istediğimiz renkte bir boyama yapabiliriz.

Balkonumuzdaki ürünler ne kadar doğal ve rengarenk gözükürse o kadar zaman geçirilesi bir mekan olacaktır.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri Bahçeler , evimizde geçirdiğimizin zamanın beton duvarlar arasında kısılıp kalmasını engelleyen sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir