Ana Sayfa / Mutfak / Büyük Mutfaklar İçin Tasarımlar
büyük mutfak
8

Büyük Mutfaklar İçin Tasarımlar

Büyük Mutfak Tasarımları

Bayanların gün içinde en çok vakit harcadıkları ve evin en önemli mekanlarından biri olan mutfaklarımız için dekoratif fikirler vereceğiz. Ama bu makalemizi özel kılan şey ise büyük mutfaklarda neler yapabileceğimiz hakkında olacak.

Bu örnekte beyazın asaletinin modern malzeme ve ekipmanla buluşmasının bir sonucudur. Endüstriyel tarzda mutfak ekipmanlarının renkleri ve beyaz ile uyumu muhteşem bir etki oluşturmaktadır. Bunlara ilave olarak ahşabın beyaz ile birlikte kullanılması modern ve estetik bir hava katmıştır. Modern küre şeklindeki aydınlatmalar tasarımı tamamlayan güzel detaylardan sadece birkaç tanesidir. Bu örnek büyük mutfaklar için tasarımların başlığının ilk örnek olmayı sonuna kadar hakkediyor.

Yine beyazın asil etkisinin hissedildiği güzel bir örnek daha. Ada tezgahın altında kullanılan yüzey ahşabı dokusu rengi ve yerleşimi tasarımın etkili yönlerinden biridir. Tezgah arasında kullanılan kare seramiklerin çapraz bir şekilde ve daha küçük ebatlarda kullanılması büyük bir mutfakta minimalist bir etki oluşturmuştur. Zıtlığın getirmiş olduğu modern etki bu örnekte vücut bulmuştur.

Zemin ve mutfak dolaplarının renk ve doku benzerliği bir renk yoğunluğu oluşturmasına rağmen duvarlardaki renkler ve ekipmanların rengi göz yormadan zekice yapılmış bir tasarım olduğunu gösteriyor.

Beyazın saf ve temizliği siyahın asaleti ile birleşince ortaya çıkan örnek makalemizin de konusu olan büyük mutfaklar için tasarımlar konusunda önemli bir örnek olarak karşımıza çıkıyor. Mutfak dolaplarında kullanılan siyah renk duvarlardaki beyaz ile yumuşatılmıştır.

Modern deyince aklınıza gelen ilk renk gridir. Her yerde her detayda kullanılan gri renk bir yoğunluk oluşturmasına rağmen beyaz duvar ve tezgah malzemeleri ile bu yoğunluk kısmen de olsa  bölünmüştür. Tezgah arasında kullanılan küçük detaylı seramiklerde tasarımı etkileyen önemli faktörlerden biridir. Ne kadar doğal ışık ile aydınlanmasına rağmen modern ve estetik bir aydınlatma seçilmelidir.

Büyük mutfaklar için tasarımlar başlığı altında incelediğimiz bu örnekte sarı renkli dolap detayları mutfağa çok hoş bir hava katmıştır. Tezgah altlarındaki dolaplarda kullanılan beyaz malzeme güzel bir seçim olmuştur.

Bu yazı tanıtım amaçlı yazılmıştır.

Büyük Mutfak Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu Modelleri Mutfak, evin kalbidir desek yeridir.  Bayanların genellikle çoğu vaktini geçirdiği mekan olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir