Ana Sayfa / Balkon ve Bahçe / Bahçe mobilyaları için harika öneriler
BAHÇE MOBİLYA

Bahçe mobilyaları için harika öneriler

Bahçe mobilyalarını anlatırken insanların yaşamında bahçenin ne kadar önemli bir yer tuttuğunu da anlatmak gerekiyor. İnsan yaşamındaki gelişimini anlatarak başlayacağım yazıma, insanlar doğanın tam içinde başlamıştır yaşama doğadan sonraki yaşam döngüsü mağaralar, çadırlar, kerpiç evler müstakil evler, apartmanlar ve rezidanslar olarak sürekli bir değişim geçirmiştir, buna bazıları gelişim de diyebilir ama tam bir tartışma konusu o yüzden bu kısmı atlayacağım.

İnsanlar yaşam alanlarını değiştirdikçe yaşam süreleri ve kaliteleri de değişmiştir, yaşam kalitesi yine soru işareti olan bir konu ama kesin olan bir şey varsa o da yaşam süresi kısalıdığıdır.

Günümüzde artık insanların çoğu apartmanlar da ve rezidanslarda yaşıyor bu yaşam alanlarında insanların kullanabileceği küçük balkonlar tasarlanmaktadır, bu balkonları çoğumuz cam balkon olarak kapatıyoruz zaten yani işin aslı günümüzde insanlar doğadan oldukça uzaklaşmış durumdalar, bu yazımızı yazmakta amacımız herkesin kendine özel bir açık alana ne kadar ihtiyaç duyduğuyla ilgilidir.

Sizin de açık bir balkonunuz veya bahçeniz varsa bunu gelişmelerden uzak kalmayarak nasıl dekore edebileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Balkon ve bahçelerimiz için konforlu bir mobilya seçerken nelere dikkat etmeliyiz trend olan mobilyalar nelerdir bunlardan bahsedelim.

Bahçe salıncak modeli önerileri ..

Dekorasyona başlamadan önce, dekore edeceğimiz balkon veya bahçelerin kullanım alanı ne kadar bunu iyi bilmek gerekir, küçük bir alanımız varsa bunu daha kullanışlı bir hale nasıl getirebiliriz veya daha büyük nasıl gösterebiliriz.

Dekore edeceğimiz alan küçük bir alan ise dikkat etmemiz gereken ilk kural seçeceğimiz mobilyaların küçük olması gerekir, bu yüzden mobilyaları almadan önce alanın ölçülerini almalıyız ki alacağımız küçük mobilyanın kullanım yerini belirleyebilelim. Küçük ölçekte bir mobilya alacak isek metal malzemelerden seçebiliriz ağır olacaktır biraz ama uzun ömürlü de olacaktır aynı zamanda küçük bir alanda çok fazla değiştirme seçeneğimiz zaten yoktur.

Büyük bir alanımız varsa işimiz daha kolay dilediğimiz mobilyayı alabiliriz ama yine etmemiz gereken unsur alacağımız mobilyayı kullanacağımız mekanda hayal edebilmeliyiz, o mobilyaları alacaksam nasıl kullanabilirim sadece çekirdek ailemle vakit geçirebileceğim bir mobilya mı yoksa misafirlerimi de ağırlayabilecek miyim bunu anlamak lazım.

Mobilyalarımızı dış mekanda kullanacağımız için açık havada dayanıklı mobilyalar seçmekte var sonuç sürekli alınan bir değil, bu yüzden kalitesiz plastik malzemelerden uzak durmamız gerekecek çünkü plastik malzemeler güneşte yağmurda deforme olacaktır.

Balkon dekorasyon ve mobilya konusunda kararsızlık yaşıyorsanız sayfamızın iletişim kısımdan mimarlarımıza dilediğiniz soruları sorabilirsiniz.

Bu yazımızda kullandığımız görseller mobimall mobilyaya aittir, dilerseniz sayfalarını ve mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri Bahçeler , evimizde geçirdiğimizin zamanın beton duvarlar arasında kısılıp kalmasını engelleyen sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir