Ana Sayfa / Balkon ve Bahçe / Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçe Dekorasyon Fikirleri

Bahçeler , evimizde geçirdiğimizin zamanın beton duvarlar arasında kısılıp kalmasını engelleyen sosyal bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bahçelerimiz yaz aylarında en çok vakit geçirdiğimiz alanlardır. bu zaman diliminde günün her saatinde aktif bir kullanıma sahip olacaktır. Güzel planlanmış ve tasarlanmış bir bahçe geçirilen her vakit çok değerli ve güzel olacaktır. Bu yüzden size bahçe dekorasyon fikirleri paylaşacağız. Bu fikirler doğrultusunda yapacağınız dekorasyon hem daha kullanışlı hem de modern ve estetik olacaktır. Dikkat etmeniz gereken hususları alt başlıkta anlatacağız ve size fikir vermesi için derlediğimiz galeri eşliğinde inceleyip dekorasyonunuz için fikir oluşturmuş olacağız.

Öncelikli olarak planlama yapmalıyız. Planlanacak alan içinde neler olacak önce onlara karar verelim. Biz sizler için birkaç alan belirleyelim onlara üzerinden ilerleyelim.

  • Oturma alanları
  • Barbekü alanı
  • Yeşil alanlar
  • Sert zemin alanları
  • Çocuk alanları

 

Oturma alanı kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Açık oturma alanı ve kapalı oturma alanı olmak üzere ayrılmaktadır. Kapalı oturma alanı ev ile birlikte planlanan bir veranda veya zemin terası var ise burada güzel bir köşe takımı ile bir oturma alanı oluşturulmalıdır. Dikkat edilmesi ile ilgili detay mutfak ile direk bir bağlantısının olması gereklidir. Hem dışarıda yapacağınız aktiviteler için kolay ve kullanışlı bir sirkülasyon alanı oluşmuş olur. Açık oturma alanı için bahçede bir alanda tamamen açık bir alanda planlanabilir veya yarı açık bir alanda düşünülebilir. Kamelya ile açık alan oluşturulabilir ve güzel bir tasarıma sahip ise hem estetik hem de modern bir etki oluşturulacaktır.

 

Bahçe duvarları ile sınırlandırılmış bir köşe var ise barbekü için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Bunun nedeni eğer küçük çocuklara sahip iseniz onları koruma amaçlı güvenli bir alan oluşturmuş oluruz. Sonrasında isterseniz endüstriyel bir barbekü ve taş dan yapılmış bir barbekü ile bu alanı kullanabilirsiniz.

Çim ile veya çeşitli bahçe bitkileri ile bahçenize doğal bir görünüm ve alana oluşturmalıyız. Suni çim veya doğal çim kullanmak tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Buna ilave olarak duvarlarda veya çitlerde sarmaşık gibi ekipmanlar kullanılabilir.

Yürüme yolları için kilitli parke taşlar kullanılabilir. Yaşadığınız coğrafyanın iklim şartlarına uygun bir materyal ile yürüme yolları oluşturabilirsiniz.

Evinizin neşe kaynağı çocuklarınız için eğlenebilecekleri güzelce vakit geçirebileceği bir alan oluşturabilirsiniz. Siz arkadaşlarınız ile vakit geçirir iken çocuklarınızda güven içinde eğlenebilirler. Genel olarak bahçe dekorasyon fikirleri ile hakkında siz değerli okuyucularımız bu yazıyı oluşturduk.

Bahçe Dekorasyon Örnekleri

 

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Bahçe mobilyaları için harika öneriler

Bahçe mobilyalarını anlatırken insanların yaşamında bahçenin ne kadar önemli bir yer tuttuğunu da anlatmak gerekiyor. İnsan yaşamındaki gelişimini anlatarak başlayacağım yazıma, insanlar doğanın tam içinde başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir