Ana Sayfa / Güncel / Antre Dekorasyon Fikirleri

Antre Dekorasyon Fikirleri

Antre Dekorasyon Fikirleri

Antreler evlerimizin hep göz ardı edilen önemsenmeyen alanlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Mekanları birbirine bağlamak bunların koordineli bir şekilde çalışmasını sağlayan en önemli unsurdur. Bunu şöyle anlatabilirim evinize gelen bir misafir yatak odanızı , çocuk odanızı veya banyonuzu görmeyecektir ama   antre veya giriş holü dediğimiz alanları görecektir. Misafirlerinize daha güzel ve estetik alanlar sunmak aslında antre den başlamaktadır. Antre dekorasyon fikirleri yazımızda bu dekorasyon için birkaç detayı sizinle paylaşacağız.

Günümüz evleri yapım firmalarının kar amacı üzerinden şekillendiği için var olan bütün metrekareyi kullanmak üzerine planlandığı için oldukça minimal ölçülerde tasarımlar ortaya çıkmaktadır. Gelin hep birlikte sizler için derlediğimiz galeriden örnekleri inceleyelim.

Bu örnek yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça minimal ölçülerde tasarlanmış bir giriş holü örneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Duvara yaslanmış derinliği oldukça az olan bir ayakkabılık bulunmaktadır. Kapaklarının üstten açıldığını görebilirsiniz. Oldukça kullanışlı bir tasarımdır. Bu ayakkabılığın üstünde de çeşitli dekoratif ürünler ile süslendiği görülmektedir. Duvar , mobilya ve kapı renklerinin uyumu ise takdire şayan bir tasarım detayı olmuştur.

Yoğun beyaz rengin içine yerleştirilmiş mor renkteki detayları tasarımı hem estetik hem de modern bir hava oluşturmasına katkı sağlamıştır. Vestiyerin içine yerleştirilen hasır örgü sepetler hoş ve şık bir detay olmuştur. İki boyutlu ağacın duvarda muhteşem bir görüntü oluşturmasının yanı sıra aynı zamanda askılık fonksiyonunun eklenmesi fonksiyonel bir tasarım olmasının da önünü açmıştır.

Oldukça sade bir tasarım ile karşınızdayız bu sefer. Girişin hemen sağında organize edilmiş olan vestiyer yerden biraz yükseltilerek bir ayakkabılık oluşturulmuştur. Bu ayakkabılığın üstünde profilden oluşturulmuş askılık farklı bir tasarım olmuştur. Zemine paralel olarak öne çıkarılan askılığın üstü şapka vs. gibi öğelerin de konula bileceği bir alan oluşturulmuştur. Bir mekan algısı oluşturması için hemen karşısında askılık ile aynı malzeme ve tasarımda içine cam yerleştirilerek bir bölücü oluşturulmuştur. Başında da söylediğimiz gibi yarı geçirgen bir mekan oluşturulmuştur.

Herhalde minimalistlik ve modernlikte zirve yapmış bir örnek daha var karşımızda silindir şeklindeki dikey çubuklara bağlanmış daha ince yatay çubuklar ile birbirine bağlanan bir strüktür oluşturulmuştur. Bunun altına yerleştirilen kutular ise depolama alanı oluşturmaktadır.

Antre Dekorasyon Örnekleri

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

İskandinav tarzı dekorasyon nedir?

İskandinav tarzı dekorasyon başlı başına bir dekorasyon akımı, sonradan ortaya çıkan ama günümüzde tüm dünyaya yayılmış bu dekorasyon tarzını gelin biraz yakından inceleyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir