Ana Sayfa / Mutfak / Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Amerikan Mutfak Dekorasyonu

Amerikan Mutfak

Amerikan mutfak nedir ? kullanım nedenleri nelerdir? Öncelikli olarak adından da anlaşılacağı üzere Amerika menşeli bir tasarım modelidir. Mutfak ve evin başka bir bölümünün birlikte kullanımına yönelik bir çalışmadır. Örneğin mutfak ve salon veya mutfak ve oturma odası gibi.

Bu örnekte oturma odası ile birlikte kullanılan bu modelde mekanları bölen bir duvar olmadığı için iki mekan birlikte kullanılıyor. Tam bir bölünme olmasa da ada tezgah ile kısmi bir bölünme yapılmıştır. Eğimli tavan ile yapılan yönlendirme mutfak dolaplarının üstüne doğru inerek mutfağa doğru bir yönlendirme yapılmıştır. Duvar renkleri mutfak seramikleri ve mobilyaların uyumu ise tam bir tasarım şöleni yaşatmıştır.

Amerikan mutfak dekorasyonu evinizin tasarımında iki farklı mekanı içine alan kompleks bir tasarım olarak ön plana çıkmaktadır. Bu örnekte oturma odası ile birlikte kullanılan mutfak ,  Amerikan mutfak dekorasyonu olarak güzel bir örnek olarak karşımıza çıkmaktadır. Zemindeki beyaz seramikler gri ve antrasit mobilyalar ve endüstriyel ekipmanlar ile renk uyumu bütüncül dekorasyon sağlanmıştır.

Farklı Amerikan mutfak dekorasyonu örnekleri  ile farklı planlı ve farklı mekanlarla olan ilişkileri gösteren örnekler ile desteklemek istedik.

Duvara yaslanmış mutfak tezgahının salona doğru kırık bir şekilde uzatılması ile elde edilmiş bir Amerikan mutfak örneğidir. Koyu renkli üst mermeri ve beyaz renkli mobilyaları ile birlikte modern ve estetik bir tasarım elde edilmiştir. Geniş pencere açıklığı ile ferah ve geniş bir mekan oluşturulmuştur. Mutfak tezgahının bu şekilde kırılarak oluşturulması farklı ve geniş oturma yüzeyleri oluşturmaktadır. Mutfak ekipmanlarının metalik gri renkte olması da renk yoğunluğunu kırmayı başarmıştır.

Büyük kare bir mekan da hem mutfak hem oturma odası birlikte organize edilmiştir. Birçok farklı renge sahip olan bu mekanda algıyı bozmayan düz simetrik tasarımlar yapılmıştır. Oturma alanının tavan yüksekliği oldukça yüksek olması bir ferahlık oluşturmuştur.

Bu örnekte ise daha küçük minimalist bir tasarıma sahiptir. Dikdörtgen planlı bu mekanda iki farklı yüzeye bağlanmış mutfak tezgahı ile tezgah bölünmüş olsa da ucuna eklenmiş yemek masası ile bir bütünlük sağlanmıştır.

Amerikan Mutfak Örnekleri

 

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

MUTFAK DEKORASYONU

Mutfak Dekorasyonu

Mutfak Dekorasyonu Modelleri Mutfak, evin kalbidir desek yeridir.  Bayanların genellikle çoğu vaktini geçirdiği mekan olan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir