Ana Sayfa / Dekoratif Ürünler / 2020 Kitaplık modelleri

2020 Kitaplık modelleri

2020 Kitaplık modelleri yazımızı okumaya başlamadan önce kitaplık modellerini neden inceliyoruz, kitap okumayı seven biri olarak mı araştırma yapıyorum yoksa sadece dekor amaçlımı araştırıyorum bu ayrım çok önemlidir, çünkü sadece dekor amaçlı bir kitaplığım olsun istiyorsam küçük bir kitaplık işimize yaracaktır. O kitaplığa kitap dışında da dekoratif bir obje konulabilir olması da önemlidir, çünkü belirli bir süre sonra o kitaplıkta kitap görmek istemeyebiliriz.

Kitap okumayı seven birisi olarak kitaplık istiyorsam , önceliğimiz fonksiyonudur estetik ikinci planda kalacaktır çünkü kitaplıkta ki kitap sayımız düzenli olarak artış gösterecektir.

Ne amaçla kullanacağımıza  karar verdiysek 2020 kitaplık modellerinde diğer aşamaya geçebiliriz..

 

Kitaplığımızı kullanacağımız mekan büyük ise kitaplık seçeneklerimiz fazladır. Bu tarz bir dekorasyonda boş bir duvarımızı komple dekorasyona ayırabiliriz. Mekanla bütünleşik bir tasarım yapılabilir.

Kitaplıkların estetik görünmesinin yolu tabi ki yine kitaptır, kitaplığımız ne kadar çok kitapla dolarsa o kadar estetik gözükecektir.

En popüler tasarım olarak ağaç formu kullanılmaktadır, malzemede ahşap tabi ki ama siz yine de farklı bir form ve malzeme deneyebilirsiniz.

Kitaplığı kullanacağımız mekan küçük ise işimiz biraz zorlaşıyor, çünkü küçük bir mekanda büyük bir kitaplık kullanmak en yanlış tercih olacaktır, mekanımızı daraltıp kasvetli bir hava yaratacaktır.

Küçük mekanlarda kitaplığımızı orta sehpanın bir parçası ya da oturma grubunun bir parçası olarak tasarlanabilir. Hazır bir kitaplık alıyorsak duvara monte edilen küçük kitaplıklar tercih edilebilir.

Bu seçimimizle alan kaybını en aza indirebiliriz. Artık günümüzde güzel dekorasyona sahip evlerin hiç birinin duvarının boş olmadığını sizlerde göreceksiniz. Önemli olan duvarlarımızı nasıl dekore ettiğimiz, kitaplık da bu dekorasyon yöntemlerinden bir tanesidir.

Kitaplımızın malzemesi doğal malzeme rengi ise mat ve soft bir renk olabilir.

Odalarımızda kolonlardan oluşan bir niş varsa bu nişleri kitaplıkla güzel bir şekilde değerlendirebiliriz, veya mekanımızda bir merdiven varsa bu merdiveni de kitaplık tasarımının bir parçası haline getirebiliriz.

2020 kitaplık modelleri yazımızı okuyup yine de kitaplık tercihinizi yapamıyorsanız sitemizin iletişim kısmına kitaplık koymayı düşündüğünüz mekanın resimlerini paylaşabilir mimarlarımızla fikir alışverişi yapabilirsiniz.

  Dekoratif kitaplık modellerini aşağıdaki görsellerden inceleyebilsiniz.

HAKKINDA admin

Editörün Seçtikleri

Dekoratif Beton Saksı

Dekoratif Beton Saksı Öncelikli olarak malzeme listemizi yazalım… Çimento Derz harcı Su Karıştırma kabı Mermer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir