Ana Sayfa / Ev Tekstili / 2020 Halı modelleri
halı modelleri 2020

2020 Halı modelleri

2020 Halı modelleri yazımızda, Halı çeşitleri nelerdir? Halıların özellikleri nelerdir? Gibi sorulara cevaplar vermeye çalışacağız. Günümüz gelişen teknolojisiyle birlikte her üründe çok fazla çeşitlilik oluşmaktadır. Evlerimizin en önemli tefrişlerinden birisi olan halılar için durum böyledir.

2020 halı modelleri

Halıları genel olarak kategorileri ayıracak olursak olursak makine yani endüstriyel halı ve el dokuma olarak ikiye ayrılabiliriz. Makina halıları daha ekonomik olabilir çünkü seri üretimi vardır.

Halıları seçerken mekan mekan ayrım yapmak gerekir. Bu ayrımı kullanım yoğunluğuna göre yapabiliriz.

2020 halı modelleri
HALI MODELLERİ

Antre halılarını seçerken çok sıkı dokumalı tüysüz halılar seçmenizi öneririm, çünkü kullanım yoğunluğu en fazla olan mekandır. Mutfak ve oturma odası halısı seçerken de aynı kriterler geçerlidir, bu mekanlarda yoğun kullanıma sahiptir tüylerin arasında yoğun toz birikebilir, tüysüz halı seçmek bu yüzden önemlidir antre halısından farkı daha yumuşak dokulu halı seçebiliriz, halı desenleriyle de kirleri kamufle edebiliriz. Ayrıca mutfaklarımıza halı seçerken açık renklerden kaçınmakta da fayda var, açık renkli halılar kiri tozu çabuk belli edecektir. Salon ve yatak odaları yoğun kullanıma sahip olmadığı için istediğim renk ve dokuda halı seçebiliriz.

Banyolarımız nemli ve ıslak zemine sahip olduğu için sentetik yapay malzemeli halılardan tercih etmeliyiz, bu tercihimiz halının ömrü açısından da önemlidir doğal halıların ıslak zeminde ömrü kısalacaktır.

DEKORATİF HALI MODELLERİ

Küçük bir mekanın dekorasyonunu yapıyorsak mekanı komple kaplayan bir halı yerine küçük boyutlarda bir orta halı ile daha estetik bir görünüm elde edebiliriz.

2020 HALI MODELLERİ

Halı seçmek bir zevk işidir ve zevkler tartışılmaz alakasız bir renk de seçebilirsiniz sonuç odaklı düşünerek tercihler yaparsak estetik bir dekorasyon kaçınılmaz olur.

2020 HALI MODELLERİ

Halı seçerken seçeceğimiz mekanla bir uyum bir ritim yakalamamız gerekiyor görselde gördüğümüz gibi koltuk takımındaki bir renk halımızda da olabilir. Bu ritimleri yakalamak dekorasyonda zordur ama yakalayabilirseniz oldukça bir mekan dekore etmiş olursunuz.

2020 Halı modelleri başlığında genel olarak söylenebilecek detaylar bunlar, yazımızı okuyup yine de karar veremediğiniz noktalar olursa sitemizin iletişim kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilir dekorasyon konusunda fikir alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

HAKKINDA admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir