Ana Sayfa / Genç Yatak Odası / 2020 Genç odası dekorasyon fikirleri

2020 Genç odası dekorasyon fikirleri

2020 Genç odası dekorasyon fikirleri, başlığımızda genç odası dekorasyonunda temel olarak dikkat etmemiz gereken konulardan bahsedeceğiz. Gençler zamanının çoğunluğunu odalarında geçirdiği için dekorasyonun estetik olması önemlidir. Dekorasyona dair kararları kullanacak gencin vermesi gerekmektedir, zevklerini kişiliğini yansıtabilmesi gerekir.

Günümüzde genç odası modelleri: Dolap, karyola, Yatak başlığı, Çalışma masası, Çalışma masası ünite, Şifonyer ve komodin şeklinde satılmaktadır. Hazır bir genç odası aldığınız zaman dekorasyon için duvar rengi, perde, halı, ve avizeye karar vermek kalıyor. Hazır bir genç odası takımı aldığımızı düşünerek dekore edelim odamızı. Öncelikli olarak takımımızın seçimine karar verelim ondan sonra diğer meteryalleri seçmek daha kolay olacaktır.

Duvar rengimizi seçerken gençlik ruhunu yansıtacak dinamik renkler seçebiliriz. Dinamik desenli duvar kağıtları da bu noktada tercih edilebilir. Ekonomik olsun isterseniz de sadece yatak başlığının olduğu duvarı, duvar kağıdı ile dekore edebilirsiniz. Duvar rengine ve duvar kağıtlarına karar verdiyseniz, duvarlarımızın boş kalmaması için tablolar resimler veya renkli bir duvar saati düşünebiliriz. Canvas bir tablo duvar kağıdını kullandığımız duvarda oldukça şık ve modern gözükecektir. Genç odası hassas bir dekorasyondur kullanıcının arkadaşlarıyla zaman geçirebileceği ya da arkadaşlarını rahatça çağırabileceği bir oda olması gerekmektedir ki ev de bolca zaman geçirmek isteyebilsin.

Ruhunuzu yansıtan dekorasyonlar …

Perde seçiminde, duvarımızın rengiyle uyumlu bir stor perde tercih edebiliriz, tül perde kullanmaktan kaçmalıyız çünkü, o dinamik ruhu öldürebilir, ya da farklı bir konsept olarak duvar rengimize zıt bir renk kullanabiliriz.

Halı seçerken de aynı şekilde odaya tek bir renk tonu hakim olsun istiyorsak perdemizle uyumlu sade bir halı tercih edebiliriz, ama genç odası tarzını biraz daha fazla yansıtsın daha fazla dinamik olsun istersek zıt renk tonlarını içeren desene sahip bir halı tercih edebiliriz. Halılarımız dairesel veya kare olabilir, boyutlarının büyük olmasına da gerek küçük bir orta halı işimizi görecektir.

2020 Genç odası dekorasyon fikirleri başlığında genel olarak söylenebilecek detaylar bunlar, yazımızı okuyup yine de karar veremediğiniz noktalar olursa sitemizin iletişim kısmından mimarlarımızla iletişime geçebilir dekorasyon konusunda fikir alabilirsiniz.

HAKKINDA admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir